Kategooria: Korteri remont, Vannitoa remont0

Mõtle tagasi mõnele oma kodus veedetud päevale. Kas Sulle meenub üksainuski päev, kui Sa ei kasutanud kordagi oma vannituba? Kasutame seda ruumi väga praktilistel põhjustel kas enda värskendamiseks või pesemiseks ning see on üks neist vähestest kohtadest, kus saab olla täiesti omaette ja end korraks muust maailmast välja lülitada.

Kõike seda silmas pidades on vannituba üks neist ruumidest, mille renoveerimisega ei tohiks alt minna. Vannitoa remont on keerukas ja aeganõudev ning kodus tehtud remonditöödest tavaliselt ka üks kulukamaid. Millised on seitse enamlevinud viga vannitoa remontimisel, mida saad lihtsalt ja vähese planeerimisega vältida?

Kõigepealt lammutad ja alles pärast seda planeerid

Kui oled lõpuks otsustanud vannitoa ümber ehitada, tekib kohe tung haarata haamri järele ja olemasolev sisustus kiirelt eest ära lõhkuda. Sellisel juhul põhjustab kärsitus palju vaeva. Kindlasti peaksid enne lammutustöödega alustamist paika panema põhjaliku ja detailse asendusplaani – mõtle läbi milliseid keraamilisi plaate ning millistes kogustes kasutada, milline on värviskeem ja millised on sanitaarseadmed. Sealhulgas mõtle läbi ka kõik väikesed tööd. Kuna vannituba on igapäevaselt kasutatav ruum, siis see aitab kiirendada remondi ajagraafikut ja pead tegema vähem kompromisse elukvaliteedis.

Halb vannitoa planeering

Esteetika on oluline. Vannituba, mis on silmale ilus ja avaldab muljet ka külalistele loob kindlasti hea meeleolu. Kuid kui vannituba on pigem ainult ilus ja selle funktsionaalsus jätab soovida, saad endale igapäevase peavalu. Meie soovitus on jätta vannitoa dekoreerimine hilisemaks ja kõigepealt mõelda funktsionaalsusele. Mõtle, kus võiks asuda pott ja kraanikauss, kas paigaldada pigem vann või valida dušš, mis võtab vähem ruumi. Jäta piisavalt ruumi panipaikadele. Mõtle läbi, milleks vannituba täpsemalt kasutama hakkad ning kas pead arvestama ka pesumasina ja kuivatiga. Liiga kokkusurutud või halvasti paigutatud elementidega vannituba ei paku pärast remondi lõppu kindlasti sellist rahulolu, mida remondiga alustades saavutada soovisid.

Lõhkine eelarve

Vannitoa remont on kallis. Tegelikku kulu ei tasu alahinnata, sest vastasel juhul pead algses plaanis tegema kompromisse ja lõpptulemus ei ole see, mida alustades lootsid saavutada. Mõtle planeerimisel rahulikult läbi, kui suur on vannitoa remondi tegelik ulatus ja millised süsteemid vajavad vahetust või parandust. Näiteks pea silmas, kas ventilatsioon on piisavalt efektiivne. Arvesta, et plaatide vahetusega kaasneb ka uus hüdroisolatsioon ning võibolla isegi aluspõrandate ja seinakonstruktsioonide vahetus.

Kui endal ehitusalane teadlikkus ja ülevaade vajalikest töödest puudub, kasuta kindlasti spetsialisti abi, et vannitoa remont ei muutuks ületamatult suureks ja kulukaks ettevõtmiseks. Isegi siis, kui eelarve on paigas, tasub planeerida veel 15–20% ettenägematuteks kulutusteks.

Puudulik või tegemata hüdroisolatsioon

Hüdroisolatsioon ei anna nähtavat tulemust, kuid vannitoa remondis on see ülivajalik etapp. Korralik hüdroisolatsioon tagab selle, et niiskus ei pääseks vannitoast seinakonstruktsioonidesse ja ei tekitaks seal pöördumatut kulukat kahju. Kui Sa ise täpselt ei tea, kuidas korralikku ja vettpidavat hüdroisolatsiooni teha, tasub kindlasti spetsialisti abi kasutada – muidu avastad end peagi uut vannitoa remonti tegemast.

Nõrk või olematu ventilatsioon

Koos hüdroisolatsiooniga tuleks läbi mõelda ka ventilatsioon. Kui oled kunagi märganud vannitoa silikoonil või nurkades hallitustäppe, siis nende tekkepõhjuseks on olematu või puudulik ventilatsioonisüsteem, mis ei suuda hakkama saada liigse niiskusega. Ka ventilatsiooni paigaldamise puhul on tegemist tööga, kus spetsialisti abi kindlasti ära kulub – võta Sinu Ehitusega ühendust ja aitame Sul planeerida ning paigaldada ventilatsioonisüsteemi, mis oma tööga eeskujulikult hakkama saab.

Väikeste vigade ignoreerimine

Tihti on just vannitoa ehitamise lõpufaas see, kus jätad tähelepanuta pisikesed probleemid, sest soovid kiiresti lõpptulemuseni jõuda. See on libe tee. Kui oled renoveerimise lõpetanud ja vannituba igapäevaselt kasutama hakanud, hakkavad just pisikesed parandamata jäänud vead esimesena silma – näiteks murdunud keraamilise plaadi nurgake, viga värvitöös, lohakas silikoonimine või ebaühtlased vuugivahed. Paranda isegi kõige pisamad vead. Lisaks sellele, et vannituba on hiljem ilusam vaadata, aitab see kaasa ka remondi pikaealisusele.

Halb valgustus

Loomulik valgus äratab iga ruumi ellu. Kui Sul on võimalik vannituppa loomulikku valgust tuua, ära jäta seda võimalust kasutamata – privaatsuse tagamiseks on vaja kasutada õigeid aknaid õigel kõrgusel. Parima tulemuse saavutab tavaliselt, kombineerides loomulikku valgust korrektselt paigutatud lampide valgustusega. Kas teed vannitoas ka ilutoiminguid? Tee kindlaks, et peegli ümbruses oleks piisavalt palju kvaliteetseid valgusallikaid. Samuti võiks kogu vannitoa valgustus olla piisavalt ere, sest hämaras raseerimine on võrdlemisi tüütu ja vaevaline tegevus. Hea valgustus ei tähenda tingimata kümneid lampe. Pigem aitab soovitud tulemuse saavutada valgustite õige paigutus.

Soovid rohkem näpunäiteid vannitoa remontimiseks? Või hoopis kedagi, kes teeks vannitoa remondi Sinu eest? Sinu Ehitus teeb vannitoa remondi kiiresti, läbimõeldult ja kvaliteetselt – nii, et see jääks ka püsima.

Võta meiega ühendust!

Soovid olla kindel, et Sinu vannituba pakuks kasutusrõõmu mitmeteks aastateks? Kirjuta meile!

Teostame Sinu ideed ja remondime vannitoa kvaliteetselt.

Annan Korteri Remont OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.(NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)
Olen tutvunud Korteri Remont OÜ privaatsuspoliitikaga *
Privacy Policy