Kätte on jõudnud see hetk, mida oled oodanud – oled soovinud oma korterile anda uue ja värskema ilme, võibolla midagi oma kodus ümber planeerida ja lõpuks värvida üle need seinad, mille toon Sulle ammu närvidele on käinud. Korteri remont on põnev tegevus, mille käigus saad kujundada kodu just selliseks, nagu oled unistanud, ja ellu viia kõik ideed, mida oled veebibrauseri järjehoidjaribale salvestanud.

Enne kui lammutusbrigaadi kohale kutsud, võta hetk aega ja tee kindlaks, kas oled pööranud tähelepanu neile kuuele levinud veale, mida Sinu Ehitus soovitab oma korteri remondil jälgida?

Renoveerid mõeldes järgmisele omanikule

Kui hakkad korteris tegema remonti ja plaanid ka ise seal veel aastaid elada, siis tasub seda teha eelkõige iseendale mõeldes. Kui hakkad renoveerima, plaanides juba ennetavalt korteri müüki, õõnestab see Sinu enda nägemust ja tulemust, mida soovid renoveerimisega saavutada. Tulemuseks võib olla korter, mis ei ole renoveeritud Sinu enda soove ja vajadusi arvestades, kuid millesse jääd veel võib-olla aastateks rahulolematuna elama. Lõpeta muretsemine – kindlasti leidub Sinu korterile tulevikus ka ostja, kelle eelistused on sarnased. Või saab Sinu korteri mõne lihtsa kohandusega ka enne müüki ostjale mõeldes ümber kujundada.

Lahendused, mida Sa tahad vs. lahendused, mida Sa vajad

Enne kui hakkad renoveerima, proovi paberile panna lahendused, mida Sa tahad, ja vastukaaluks lahendused, mida Sul vaja on. Nii saad paika panna prioriteedid ja remondi tegeliku ulatuse. Samuti saad teha efektiivseid otsuseid, mis aitab Sul omakorda paremini järgida eelarvet – saad keskenduda rohkem sellele, millest Sa kindlasti ei taha looduda ja mida igal juhul on vaja. Siinkohal ära jää kinni lahendustesse, mis võiks tõsta korteri väärtust. Mõtle endale ja oma pere elustiilile ja proovi keskenduda sellele, mis teeks teile kodus olemise mõnusamaks.

Koostad ebarealistliku eelarve või jätad selle koostamata

Ükskõik kui ulatuslikud renoveerimisplaanid ka ei oleks, remonditööde mahule ja kõigile kasutatavatele materjalidele seab piirid eelarve. Kui Sa ei ole varem remonditöödega kokku puutunud, siis arvesta, et probleeme võib tekitada liiga ambitsioonikas eelarve või see, et eelarvet pole üldse koostatudki. Arvesta, et tegelik remondikulu on Sinu esialgsest eelarvest koguni kuni 50% suurem ja varu võiks jätta ka ettenägematuteks kulutusteks. Seda teades saad eelarvest realistliku ülevaate, mis aitab Sul otsustada, kas pead remondiga veel ootama kuni vajaliku rahasumma kokku saad, või pead remondiplaane vähendama. Vastasel juhul võid end avastada olukorrast, kus vana sisustus ja viimistlus on välja lõhutud ning uut veel ei ole – ja raha puudumisel ei saagi olema.

Kui vajad abi eelarve ja remondi mahtude planeerimisel, siis Sinu Ehitus saab kogenud ehitusspetsialistidena aidata Sul koostada realistliku remondieelarve ning sellest ehitustöödes ka kinni pidada. Küsi meilt pakkumist!

Teed ainult kosmeetilisi parandusi

Meil ei ole midagi kosmeetiliste paranduste vastu – vastupidi. Väikese eelarve puhul on just väiksemad kosmeetilised parandused nagu uus värvitoon või valgustid need, mis kokku annavad suure lõpptulemuse. Küll aga tasub ettevaatlik olla ja veenduda selles, et vajalikud põhjalikumad parandustööd ei jääks pisitööde varjus tegemata. Seega tee alati kõigepealt kindlaks, kas elektrisüsteem (elektrikilp, juhtmestik, lülitid ja pistikud) on ajakohane ja ohutu. Samuti pööra tähelepanu torustike ja sanitaarseadmete seisukorrale, sest probleemne torustik võib põhjustada suurt kahju nii enda kui ka naabrite kodudes. Tee kindlaks, et kõik seinad ja laed oleksid sirged ja ei oleks ohtlikke konstruktsioonivigu. Kui konstruktsioonid ja tehnosüsteemid on korras, toovad ka väiksemad uuendused palju suuremat rõõmu.

Ülemöbleerimine

Kindlasti tahad suurt nurgadiivanit, söögilauda kaheksale inimesele ja suurt diivanilauda. Me loodame, et Sa ei ole neid veel ära ostnud, sest kõigepealt peaksid planeerima ruumi, kuhu need paigutad. Siinkohal on parimaks sõbraks mõõdulint. Veel parem, kui saaksid ruumist teha 3D-visualiseeringu. Kui Sa päris täpselt ei tea, kuidas ruumi planeerida, siis Sinu Ehitus saab Sind sisekujunduse loomisel aidata. Meie professionaalne sisekujundaja aitab Sinu ideed läbimõeldud kujul ruumi paigutada.

Kasutad odavaid ja halva kvaliteediga materjale

Eelarves kokkuhoidmist ehitusmaterjalide kvaliteedi arvelt tuleks kindlasti vältida, eriti kui tegemist on pindadega, mida kasutad regulaarselt. Kasuta oma kodus ainult kvaliteetseid materjale, sest need peavad kauem vastu ning Sa ei pea kulutama raha nende enneaegse väljavahetamise peale. Koonerdamine ei ole siinkohal kokkuhoid. Tuleb osata vahet teha ebakvaliteetsete materjalide ja mõistliku hinnaga kvaliteetsete materjalide vahel.

Kui Sa ei tea täpselt, mida ehitusmaterjalide valikul silmas pidada, siis Sinu Ehitus aitab Sind lisaks ehitus- ja remonditöödele ka materjalide valikul. Võta meiega ühendust ja arutame, kuidas teha remondimaterjalide valikul mõistlikke otsuseid.

Võta meiega ühendust!

Soovid muretut korteri remonti? Kirjuta meile!

Remondime Sinu korteri kiiresti ja kvaliteetselt – ja korraldame kogu asjaajamise Sinu eest.

Annan Korteri Remont OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.(NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)
Olen tutvunud Korteri Remont OÜ privaatsuspoliitikaga *
Privacy Policy