Kategooria: Köögi remont, Korteri remont0

Köök on kodu süda, sest armastus käib teatavasti kõhu kaudu. Olenemata sellest kui suure köögipinnaga on tegemist, on köögis alati esikohal funktsionaalsus. Esteetika ei ole ilmtingimata teisejärguline – on väga ilusaid ja väga funktsionaalseid lahendusi – kuid kui valida üks, siis kasutusmugavus jääb alati peale.

Kuidas renoveerida kööki, mis ei hiilga oma ruumikuse, arvukate panipaikade ja suurte töötasapindadega? Millised lahendused aitavad väikesele köögile anda enim avarust ja funktsionaalsust?
Siin mõned näpunäited Sinu Ehituse varasalvest.

Proovi ruumi juurde tekitada

Kõlab iseenesestmõistetavalt? Kõige lihtsam viis on eemaldada võimalikult palju suurt köögimööblit ja asendada see väiksemaga. Samuti proovi paigaldada köögimööbel, kus on rohkem madalamaid sahtleid kui kõrgeid kappe. Nii kasutad ära pinna, mis kappides läheb tühja õhuvahena raisku. Kui võimalik, aitab enim ruumi ja avarust juurde saada avatud planeering. See võib tähendada mõnest seinast loobumist ja köögi ühendamist söögitoa või elutoaga, kuid annab võimaluse paigaldada täiendava töötasapinnana näiteks köögisaare. Avatud planeering on uutes arendustes eelistatuim viis köögi ja elutoa planeerimiseks ning kui näeme sellisel viisil saavutatud avarat lõpptulemust, saame ka aru, miks see just nii on.

Uuenda oma köögitehnikat

See, et köögis on vähe ruumi, ei tähenda, et köögitehnika ei võiks olla moodne ja võimekas. Et Sinu kööki mahuks võimalikult palju seadmeid, siis vaheta vanad masinad välja uute vastu – need on tavaliselt väiksemad ja kulutavad vähem energiat kuid on üldjuhul sama võimekad ja mugavad kui suuremad seadmed.

Tee kindlaks, millest oleksid nõus loobuma

Kui ruumipuudus on tõesti probleem, mõtle läbi, millest oled nõus köögi remondi käigus loobuma – et saada rohkem avarust või ruumi millegi vajaliku jaoks. Kas Sinu kompromissiks on väiksem kraanikauss, nelja asemel kahe rauaga pliit või väiksem külmik? Liiga suured ja liigsed seadmed võivad väikeses ruumis mõjuda hiiglaslikena – ehk aitavad väiksemad ja funktsionaalsemad seadmed harjumusi positiivses suunas ümber kujundada ja avastad, et suuremad seadmed olidki vaid ruumiraiskajad.

Kombineeri suletud kappe ja avatud riiuleid

Kui ruumi on vähe ja soovid avarust, siis maast laeni kinnised kapid on küll funktsionaalsed, kuid muudavad ruumi veelgi väiksemaks. Avara kuid funktsionaalse köögi võid saada hoopis kinniseid kappe ja avatud riiuleid kombineerides. Kui lisada juurde rohkelt valgust, saad ka väikesest köögist teha avara ja õhulise ruumi, kus tunned end kokates mugavalt.

Mine kõrgustesse – kasuta seinapinda kogu ulatuses

Kui põrandapind on kitsas, tasub köögikappidega minna kõrgustesse – kuni laeni välja. Seinapinda teisiti funktsionaalselt kasutada on keeruline, samal ajal säästad hädavajalikku põrandapinda. Isegi kui Sa kõrgemate kappideni ei ulatu, saad seal hoiustada serviise ja köögitehnikat, mida kasutad harvemini. Nii säästad kasutamiseks mugaval kõrgusel olevat ruumi just selle hoiustamiseks, mida igapäevaselt vajad ja kasutad.

Kasuta avaruse loomiseks kavalust

Kui kõige ilmselgem viis avaruse loomiseks on üleminek avatud planeeringule, siis on ka lihtsamaid trikke, millega saad väikest kööki avaramaks muuta. Näiteks võid proovida järgmisi nippe:

  • Paigalda söögilaua asemel baarilett. See eraldab visuaalselt köögi- ja eluruumi. Oma väiksemate mõõtmete tõttu sobib see lahendus pigem kahekesi elades. NB! Vaata, et baarilett oleks funktsionaalne – et selle taga oleks ka päriselt mugav süüa.
  • Küllaldane valgus muudab iga ruumi avaramaks. Kui loomulikku valgust kööki ei paista, saad mängida erinevate valgustite ja valgustuslahendustega.
  • Kasuta köögimööbli ja töötasapinna vahel kirgast või peegeldavat seinapinda – see näeb efektne välja ja peegeldab valgust väikesesse ruumi tagasi. Seda on ka võrdlemisi lihtne välja vahetada, kui soovid kööki tuua uusi toone või värskust.

Kui Sul endal köögi avardamise ideid napib, siis Sinu Ehitus saab Sind aidata köögi remondil või renoveerimisel Tallinnas ja Harjumaal. Võta meiega ühendust, vaatame Sinu köögi üle ja arutame, kuidas Sinu kööki teha avaramaks ja funktsionaalsemaks.

Võta meiega ühendust!

Soovid end oma köögis toitu valmistades mugavamalt tunda? Kirjuta meile!

Aitame Sinu väikese köögi muuta avaramaks ja funktsionaalsemaks.

Annan Korteri Remont OÜ-le nõusoleku saata minu e-posti aadressile uudiseid meie tegemistest.(NB! Oma nõusoleku saad igal ajahetkel tagasi võtta)
Olen tutvunud Korteri Remont OÜ privaatsuspoliitikaga *
Privacy Policy